Sprawy bieżące i różne 

 


W dniu 15 stycznia 2020 odszedł od nas
Ś. P.
Prof. Grzegorz Zyndwalewicz
Członek założyciel AKJ Wrocław, uczestnik
rajdów konnych i obozów jeździeckich. Autor
wielu prac graficznych wykonanych dla Klubu.
Nasz serdeczny przyjaciel.

IMPRESJE ZE SZWAJCARII

Śmierć Henia uświadomiła nam jak wiele Mu wszyscy koniarze zawdzięczali. Henio posiadał b. cenną cechę, siłę sprawczą. Gdy wracam pamięcią do naszych rajdów to myślę z wdzięcznością o Heniu.

Stan rzeczy w Kraju przeraża, dziwi, tumani. Myślę o tysiącach tych którzy polegli z bronią w ręku za Wolną Polskę. To co się dzisiaj dzieje w Kraju jest jak sikanie na ich groby.

W ogólnej atmosferze upodlenia, Nobel Tokarczuk był jak promień słońca wpadający do piwnicy.

Miejmy nadzieję, że nadchodzący rok będzie lepszy. Ściskam Was wigilijnie i noworocznie

Piotr W.

EMPATYCZNY JAK KOŃ

Od Wojtka Hendrykowskiego dostałem ciekawy artykuł o współdziałaniu konia z człowiekiem i psychologii konia pt. „Empatyczny jak koń”. Warto przeczytać; można go znaleźć  pod  linkiem: http://www.region.wrock.pl/kon%20i%20cz%C5%82owiek.pdf

 

KSIĄŻKA WOJTKA GINKI

Od Wojtka Ginki dostałem wiadomość, że jego książka pt. Jeździecka dolina Zbrosławice, czyli o koniach, ludziach  i PRL-u ukaże się w tych dniach. Fragmenty czytane przez aktorów można znaleźć na www.jezdzieckadolina.pl. Tam też można zmówić egzemplarz książki.

PLAKATY

Nie udało się dotąd ustalić autorów wielu projektów plakatu klubowego, cała dokumentacja z tamtego okresu zaginęła. jak dotąd zgłosiła sie autorka tyko dwóch plakatów. W związku z tym wciąż apelujemy – JEŚLI KTOŚ JEST AUTOREM KTÓREGOŚ Z TYCH PROJEKTÓW LUB ZNA AUTORA PROSIMY O POWIADOMIENIE NAS O TYM DROGĄ MAILOWĄ NA ADRES: stare_konie@wp.pl,  BĘDZIEMY OGROMNIE WDZIĘCZNI. Projekty plakatów można obejrzeć klikając TUTAJ.

 

ŚPIEWNIK STAROKOŃSKI i KANTYCZKI

Cały nakład  „Śpiewnika Starokońskiego” i „Kantyczek Starokońskich”,  jest już wyczerpany.  Są wszakże możliwości dodruku. Po Rajdzie i Rajdobozie, na których „Śpiewnik”  był ośpiewany  okazało się, że brakuje w nim niektórych popularnych piosenek. Oczekuję propozycji – najlepiej z tekstem. W stosownym czasie zrobimy dodatek. 
Uwaga: Tekst piosenki „Czerwony pas” wziąłem z internetu. Okazuje się, że jest z błędami. Znalazłem poprawny tekst autorski i rozesłałem wszystkim  którzy zamówili śpiewnik. Trzeba go będzie wydrukować, stronę odpowiednio przyciąć i wkleić na str. 88. W innych piosenkach też jest trochę błędów, głównie literówek. Jeśli ktoś znajdzie, niech sobie poprawi.

 

ŁAGÓW – Od Pani Zgagi dostałem link do rancza w Łagowie (Ziemia Lubuska).
                  http://www.ranchouzapotocznego.pl/
Może to zainteresuje rajdujące Stare Konie. W każdym razie warto wejść na stronę i zobaczyć

 

 

 

Wszelkie uwagi i propozycje proszę kierować do mnie Wszelkie propozycje kierować do Ola