Co się zdarzyło u Starych Koni w roku 2007

 

Po dwóch latach prezentacji zdjąłem z naszej strony internetowej sprawozdania z imprez  starokońskich, które odbywały się w roku 2007 i wcześniej. Tu omówię tylko pobieżnie co się wówczas zdarzyło.

Rok 2007 był bogaty w wydarzenia. Odbyły się dwa spędyXVIII w Doruchowie (1-3.VI.2007) i XIX w Katach Bystrzyckih (16-18.XI.2007); ten ostatni był szczególnie uroczysty, bo odbywał się w dziesięciolecie założenia stowarzyszenia „Stare Konie”.

Uczestniczyliśmy  w dwóch balach: Wielkiej Gali Starych Koni w pałacu „Paulinum” (27.I.2007), którą zorganizował Krzyś Dworowski wraz z Grażynką – był to nasz siódmy bal karnawałowy i w III Balu AKJ (17.II.2007), zorganizowanym przez „Młode Konie” w klubie oficerskim „Oko”.

 Jak co roku odbył się VI Huculski Rajd Konny (15-24.VI.2007) w Beskidzie Niskim i

V Rajdobóz starych koni (25.VIII-2.IX.2007) w Rakowie

Sezon zakończyliśmy Spotkaniem wigilijnych (14.XII.2007) które świętowaliśmy w Klubie Seniora na Biskupinie we Wrocławiu.

W tym roku zmarł też prof. Ludwik Maciąg, członek honorowy naszego AKJ-tu i uczestnik naszych rajdów konnych w latach 60-tych. Aukcja jego obrazów, jaką Krzyś Lorenz zorganizował na XIX Spędzie wsparła wydanie albumu pośmiertnego jego prac *).

Perof Ludwik maciąg na I Rajdzie AKJ Wrocław 1966 r

W roku 2007  nasz serdeczny przyjaciel Wuja Woyt został mianowany Ambasadorem RP w Królestwie Norwegii i Republice Islandii. Był tam akredytowany prze pełne cztery lata – do czerwca 2012.

OSLO 20070614:
Kong Harald mottok torsdag Polens ambassadør, Wojciech Kolanczyk, i høytidelig audiens på Slottet.
Foto: Bjørn Sigurdsøn / SCANPIX

Wuja Woyt składa listy uwierzytelniajace Królowi Norwegii

To wszystko zdarzyło się w roku 2007, zostało opisane i w swoim czasie umieszczone na naszej stronie internetowej. Strona ta miała jednakże ograniczoną pojemność i żeby można było wstawić kolejne relacje z naszych imprez w następnych latach trzeba było zrobić miejsce a więc usunąć stare wpisy. Wcześniejsze wpisy usunąłem w roku 2010, nie zlikwidowałem ich jednak. Odpowiednie strony html przetworzyłem na pliki pdf, powstawiałem do nich zdjęcia i wypaliłem na dysku CD, który Wam oferuję. Będę się starał w podobny sposób opracować materiały z pozostałych lat  i również udostępnić zainteresowanym jako uzupełnienie do filmów Andrzeja i Jurka oraz do bogatej fototeki zdjęć robionych przez wielu członków naszego towarzystwa. Ponieważ obecna strona, zmieniona i ulepszona w 2016 roku jest pojemniejsza, pliki te wracają sukcesywnie na nią i są umieszczane w archiwum, gdzie będzie je można znów przegladać.

 

 

Opracowanie płyty CD luty-marzec 2010
Ponowne wstawienie do archiwum marzec 2016

 

*) Michał Woźniak „LUDWIK MACIĄG”, album malarstwa, wyd. PUBLICUS, Warszawa 2008.