Komunikaty

Zachęcam do częstszego oglądania naszej strony internetowej, część maili wysłanych przeze mnie wraca mimo, wydaje się, poprawnego adresu.

Wiosenny spęd

 

1. Na wiosenny Spęd Starych Koni, który odbędzie się w „Nowince” (Nowa Wieś k/Międzylesia), w terminie: 6-8 V 2022 r. należy pilnie ( do18 kwietni!) zgłaszać swój udział Formisi mailowo: ewafor@op.pl. lub telefonicznie: (71) 345 14 04, Gdyż musi Ona podać ile osób przyjedzie i rozdzielić pokoje

2. W związku z inflacją zmieniły się koszty pobytu
– wyżywienie+nocleg 150,00 zł od osoby za dobę.
–  jazda kona 60,0 zł.

 Zaliczek nie zbieramy. Jednakże, jeżeli ktoś zapisze  się a nie przyjedzie zostanie obciążony kosztami.

 

 

 

  

Schroniska dla zwierząt w Ukrainie pilnie potrzebują koców, używanych ręczników itp. Jeśli ktoś chciałby je przekazać niech się skontaktuje z Iwoną Biały – tel: 601 696 690.

 

 

Plany na najbliższy rok

Z powodu różnych zawirowań z pandemią włącznie nie wszystko dało się ustalić.  W każdym razie wiadomo jest 

 

III Mamoriał Henryka Geringera d’Oedenberg

 

17 lipca 2022 (niedziela) na dziedzińcu Zamku Kliczków odbędą się zawody konne „III Memoriał Henryka Geringera d’Oedenberg”. Organizatorzy liczą, że „Stare Konie” licznie przybędą.

Jest też możliwość zanocowanie z niedzieli na poniedziałek w Folwarku obok Zamku (po umiarkowanych cenach).

Wszystkich gorąco zachęcam do przyjazdu na zawody do Kliczkowa. Osoby, które chciałyby skorzystać z noclegu powinny się zgłosić do Szeryfy (mariger@wp.pl).

 

 

 

XXI Rajd Bieszczadzki 2022

XXI Rajd Starych Koni w tym roku zaczyna się 19 VI (niedziela) wieczornym ogniskiem a kończy 29 VI (środa) pożegnalnym śniadaniem. Zbiórka jak zwykle w Dwerniku „U Szeryfa”, o ile nie będzie obostrzeń w związku z wojną w Ukrainie. O zaliczkach w późniejszym komunikacie.

 

XIX Rajdobóz

W tym roku odbędzie się w JAROSŁAWCU (nad morzem).  Termin 03.09 -10.09. 2022 (jedyny możliwy). Iwona zarezerwowała wstępnie dla nas miejsca w ośrodku konnym „Horyzont” (20+) Stajnia Horyzont Jarosławiec | Facebook)  Chętni powinni się zapisywać  możliwie szybko u Iwony (gapciorek@wp.pl). Na razie nie trzeba wpłacać zaliczek. Kwotę ewentualnej zaliczki, termin wpłaty i numer konta podam w odpowiednim czasie. 

Noclegi w pokojach 2 osobowych
Wyżywienie: śniadanie + obiadokolacja
Wyjazdy terenowe konno
Koszt
120 zł/os -nocleg + wyżywienie
500 zł tereny ( 5 jazd +1 gratis) czas jazdy około 1,5 godz.
Konie spokojne. Profesjonalne prowadzenie jazdy.
Miła  gospodyni i personel stajni. Czysto!!!        

                                        Atrakcje w okolicy

Jarosławiec: 
 1. Muzeum bursztynu

 2. Latarnia morska
 3. Plaża Dubaj
 4. Wycieczka rowerowa do Darłowa wzdłuż brzegu     (ok. 12 km trasy rowerowej). Piękne widoki, super!    

Darłowo:
 1. Zamek Książąt Pomorskich

 2. Spływ kajakowy rzeką Wieprzą (odcinek do wyboru)
 3. Wycieczka do Darłówka (zwiedzanie)

Słupsk:
 1. Muzeum Biały Spichlerz  (największa kolekcja dzieł  Witkacego -260 prac.

 2. Zwiedzanie kompleksu zamkowego Książąt Pomorskich
3. Herbaciarnia w budynku dawnego spichleża (bardzo stylowa).Polecam.

 

 

Z przykrością rezygnujymy z wypadu do Makoszki – brak chętnych, za daleko.

 

 

Jesienny Spęd Starych Koni

Planujemy zorganizować w okolicach Uniejowa w okresie jesiennym. Wszakże  jeszcze nic nie ustalone. W planach – organizuje Warszawa.

 

 

 

 

Rok 2022 zakończymy jak zwykle spotkaniem wigilijnym

 

Uwaga!


         Kroniki rajdowe Ewy Formickiej
ct. „RAJDY STARYCH KONI 2002-2018 czyli STARE KONIE W TRAWIE”, w formie książkowej, bogato ilustrowane zdjęciami, są wydrukowane. 
           Koszt książki to 70 zł  – nale
ży wpłacać na konto Reni (jeśli ktoś nie pamięta numeru konta niech się do mnie zwróci, to podam) lub bezpośrenio autorce.             
Zachęcam do kupna nie tylko rajdowiczów obecnych i dawnych, ale wszystkich którzy interesują się końmi, rajdami konnymi i Bieszczadami. Nakład jest już w zasadzie wyczerpany. Istnieje jednak mozliwość dodruku. Koszt wysyłki  pocztą (w kraju) jednej książki wynosi 15 zł + koperta z bąbelkami 4,60 zł – wpłacać Reni.

 

 

Szanowni Państwo, Miłośnicy i Pasjonaci „końscy”, WSZYSCY ZAINTERESOWANI BUDOWĄ STAJNI przy UPWr

 

Podejmujemy kolejną próbę przekonania Władz Uczelni o celowości i konieczności wybudowania stajni (niezbyt dużej, ale takiej co na siebie zarobi), lub jak nazwała to dr hab. Maria Soroko – Hipologicznego Ośrodka Rekreacyjno-Edukacyjnego. Po raz kolejny JM Rektor zapewniał, że taki obiekt powstanie, bo nie może istnieć zootechnika bez koni – słyszeliśmy to juz nieraz od każdego kolejnego Rektora, ale wciąż uważam, że warto i powinniśmy walczyć o taki obiekt! Sądziłam, że najlepiej aby stajnia powstała na Swojcu przy planowanej klinice weterynaryjnej dla dużych zwierząt (w tym 3-4 boksy dla koni), ale jako odrębny obiekt. Rektor proponuje adaptację stodoły w Pawłowicach (już kiedyś taki projekt „stworzyła” Pani prf. Ewa Jodkowska), należy chyba jednak obawiać się protestów okolicznych właścicieli willi i sąsiadujących posesji, bo z pewnością będzie odór i muchy!! W Pawłowicach nie ma już żadnego (czworonożnego) zwierzęcia! Sugestią JMR jest też aby w uzasadnieniu wpisać projekt w „Zieloną Dolinę”, której misją jest m. in. promocja zdrowego stylu życia,jakość życia, rekreacja. Może w ramach istniejącego projektu: „Zrównoważony rozwój uczelni w celu realizacji programu „Dolny Śląsk zielona dolina żywności i zdrowia na rzecz rozwoju regionalnego”?

Po tym „wstępie” zwracam się do Państwa z gorącą prośbą „przesyłania” najróżniejszych pomysłów, uzasadnień, projektów które pozwolą przekonać Władze że taki obiekt jest KONIECZNY!! Rektor prosił również aby w piśmie jakie wystosujemy był przybliżony projekt i koszt takiej inwestycji! Zastanawiałam się nawet nad pomysłem utworzenia fundacji na rzecz budowy obiektu końskiego im. prof. Henryka Geringera?!?! W tym roku prof. Jodkowska będzie świętować 25 lecie swoich Studiów Podyplomowych i jestem przekonana, że wśród absolwentów studiów znaleźliby się „sponsorzy”. Liczy się KAŻDY POMYSŁ I KAŻDY ARGUMENT! Czasu mamy niewiele, Rektor poprosił aby zrobić do do pierwszej dekady marca!

Tymczasem serdecznie pozdrawiam i liczę na silne, gremialne wsparcie 🙂


Ewa Łukaszewicz

 

Prof. dr hab. Ewa Łukaszewicz
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
Przewodnicząca Rady Dyscypliny Zootechnika i Rybactwo
Instytut Hodowli Zwierząt

 

Prof. Ewa Łukaszewicz, PhD, DSc 
Wroclaw University of Environmental and Life Sciences
Institute of Animal Breeding. 
 

 

Napisz do nas Napisz do nas