Komunikaty

Plany na rok 2024

 

XXI Rajdobóz

Jak już pisałem w poprzednim komunikacie XXI  Rajdobóz Starych Koni odbędzie się w dniach 31.08-8.09 2024 r. w Jarosławcu.

Zapisy
 Lista uczestników jest w zasadzie zamknięta, ale jeśli chciałby ktoś dołączyć niech się skomunikuje z Iwoną (gapciorek@wp.pl) do końca marca.

Koszt rajdobozu
1.  Wyżywienie + nocleg 180 zł od osoby dziennie

2. Jazda kona 120 zł za jazdę
3. Ewentualne koszty imprez towarzyszących do ustalenia na miejscu
4.  Zaliczkę w kwocie 180zł od osoby należy wpłacić do dnia 20 maja br. na konto Zbyszka z dopiskiem: „zaliczka na Rajdobóz 2024”.

Hasło

Ustalono ostatecznie hasło na XII Rajdobóz ustalono na – brzmi ono: „Hej-siup, zmiana (zamiana)”.

NIE ZAPOMNIJ ZABRAĆ ŚPIEWNIKA 

 

 

 

XXIII Górski Rajd Starych Koni

Nieubłaganie zbliża się czerwiec choć lato już w pełni a więc czas zadeklarować swoje uczestnictwo w rajdzie. Tym razem Jubileuszowy Pierwszy Rajd Pieniński.

Proszę o  deklaracje kto na koniu, a kto spieszony, zaliczki zbierać będę w maju,
w terminie do 10 maja.

Termin rajdu 21 do ał.

Jedziemy do miejscowości Jaworki, Agroturystyka Biała Woda ( można obejrzeć szczegóły w necie)

Koszt podobnie jak w zeszłym roku 2500 zł od osoby

 

Memoriał

 

IV Memoriał Henryka Geringera d’Oedenberg  odbędzie się dnia 12 lipca 2022 r. Gościszowie k/Bolesławca.

XXXII Spęd Koni

Proponowany termin wrzesień lub październik  2024 r. Miejsce do uzgodnienia

Wigilia Starokońska

Grudzień 2024. Prawdopodobnie w bistro „Duży pokój”

 

 

 

Szanowni Państwo, Miłośnicy i Pasjonaci „końscy”, WSZYSCY ZAINTERESOWANI BUDOWĄ STAJNI przy UPWr

 

Podejmujemy kolejną próbę przekonania Władz Uczelni o celowości i konieczności wybudowania stajni (niezbyt dużej, ale takiej co na siebie zarobi), lub jak nazwała to dr hab. Maria Soroko – Hipologicznego Ośrodka Rekreacyjno-Edukacyjnego. Po raz kolejny JM Rektor zapewniał, że taki obiekt powstanie, bo nie może istnieć zootechnika bez koni – słyszeliśmy to juz nieraz od każdego kolejnego Rektora, ale wciąż uważam, że warto i powinniśmy walczyć o taki obiekt! Sądziłam, że najlepiej aby stajnia powstała na Swojcu przy planowanej klinice weterynaryjnej dla dużych zwierząt (w tym 3-4 boksy dla koni), ale jako odrębny obiekt. Rektor proponuje adaptację stodoły w Pawłowicach (już kiedyś taki projekt „stworzyła” Pani prf. Ewa Jodkowska), należy chyba jednak obawiać się protestów okolicznych właścicieli willi i sąsiadujących posesji, bo z pewnością będzie odór i muchy!! W Pawłowicach nie ma już żadnego (czworonożnego) zwierzęcia! Sugestią JMR jest też aby w uzasadnieniu wpisać projekt w „Zieloną Dolinę”, której misją jest m. in. promocja zdrowego stylu życia,jakość życia, rekreacja. Może w ramach istniejącego projektu: „Zrównoważony rozwój uczelni w celu realizacji programu „Dolny Śląsk zielona dolina żywności i zdrowia na rzecz rozwoju regionalnego”?

Po tym „wstępie” zwracam się do Państwa z gorącą prośbą „przesyłania” najróżniejszych pomysłów, uzasadnień, projektów które pozwolą przekonać Władze że taki obiekt jest KONIECZNY!! Rektor prosił również aby w piśmie jakie wystosujemy był przybliżony projekt i koszt takiej inwestycji! Zastanawiałam się nawet nad pomysłem utworzenia fundacji na rzecz budowy obiektu końskiego im. prof. Henryka Geringera?!?! W tym roku prof. Jodkowska będzie świętować 25 lecie swoich Studiów Podyplomowych i jestem przekonana, że wśród absolwentów studiów znaleźliby się „sponsorzy”. Liczy się KAŻDY POMYSŁ I KAŻDY ARGUMENT! Czasu mamy niewiele, Rektor poprosił aby zrobić do do pierwszej dekady marca!

Tymczasem serdecznie pozdrawiam i liczę na silne, gremialne wsparcie 🙂


Ewa Łukaszewicz

 

Prof. dr hab. Ewa Łukaszewicz
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
Przewodnicząca Rady Dyscypliny Zootechnika i Rybactwo
Instytut Hodowli Zwierząt

 

Prof. Ewa Łukaszewicz, PhD, DSc 
Wroclaw University of Environmental and Life Sciences
Institute of Animal Breeding. 
 

 

Napisz do nas Napisz do nas