Komunikaty

Zachęcam do częstszego zaglądania do naszej strony internetowej, część maili wysłanych przeze mnie wraca mimo, wydaje się, poprawnego adresu.

 

25-lecie Starych Koni i Wigilia starokońska

 

W tym roku mija 25lat od naszego pierwszego spotkania po latach i założenia stowarzyszenia „Stare Konie”. Większość jego członków  orzekła, że tę okazję trzeba uczcić wspólnym spotkaniem. Niestety w dniu rocznicy (15 listopada), ani w ogóle w październiku i  listopadzie wielu naszych przyjaciół nie mogłoby wziąć w tym udziału. Postanowiliśmy więc, że uroczystość tę połączymy z tegoroczną wigilią starokońską i będziemy  świętować  dnia 10 grudnia 2022 w restauracji hotelu „Orbita” we Wrocławiu przy ul. Wejcherowskiej 34.

Bliższe szczegóły podam w następnym komunikacie. Proszę jedynie aby wszyscy, a szczególnie uczestnicy pierwszego spotkania „Starych Koni” zarezerwowali sobie ten termin i niezawodnie przybyli.  Chęć udziału w spotkaniu proszę zgłaszać możliwie szybko na adres stare_konie@wp.pl.

Zamiejscowi mogą zanocować na miejscu w hotelu (Hotel „Orbita” e-mail: recepcja@orbita.pl, tel. 71 350 10 26, tel. kom. 691 495 902) lub u zaprzyjaźnionych Starych Koni.

 

 

XIX Rajdobóz

 

W tym roku odbyłsię w JAROSŁAWCU (nad morzem)  w dniach 03.09 (sobota) -11.09. 2022 (niedziela). Sprawozdanie i zdjęcia do galerii wkrótce.

 

 

 

Uwaga byli członkowie AKJ Wrocław i sympatycy naszego Klubu z lat 1967-1990!

 

Z okazji jubileuszu powstania Biura Almatur przygotowywany jest zbiór wspomnień ludzi związanych z biurem Almatur we Wrocławiu. Ponieważ nasz AKJ był jednym z klubów podległych „Almaturowi”, zwrócono się do mnie bym zachęcił byłych członków naszego AKJ-tu do napisania wspomnień z tamtych lat. Co niniejszym czynię. Nie ma to być historia Klubu, a jedynie opis epizodów z tamtych czasów, które utkwiły w pamięci i które się miło (lub mniej miło) wciąż wspomina.

 Manuskrypty (do 3 stron) należy posyłać pocztą mailową do Krzysztofa Nowaka na adres:

k.nowak405@wp.pl

w terminie do 15 września, a kopię do mnie

andrzej.olszowski@gmail.com  

w terminie do 15 września,

Serdecznie zachęcam do chwycenia za pióro!

 

Przekazuję Wam świetną nowinę. Otóż 12 listopada 2022 r. Eta i Paul staną na ślubnym kobiercu. Na tę uroczystość wybiera się delegacja „Starych Koni”.

 

 

Uwaga!


         Kroniki rajdowe Ewy Formickiej p
t. „RAJDY STARYCH KONI 2002-2018 czyli STARE KONIE W TRAWIE”, w formie książkowej, bogato ilustrowane zdjęciami, są wydrukowane. 
           Koszt książki to 70 zł  – nale
ży wpłacać na konto Reni (jeśli ktoś nie pamięta numeru konta niech się do mnie zwróci, to podam) lub bezpośrenio autorce.             
Zachęcam do kupna nie tylko rajdowiczów obecnych i dawnych, ale wszystkich którzy interesują się końmi, rajdami konnymi i Bieszczadami. Nakład jest już w zasadzie wyczerpany. Istnieje jednak mozliwość dodruku. Koszt wysyłki  pocztą (w kraju) jednej książki wynosi 15 zł + koperta z bąbelkami 4,60 zł – wpłacać Reni.

 

 

Szanowni Państwo, Miłośnicy i Pasjonaci „końscy”, WSZYSCY ZAINTERESOWANI BUDOWĄ STAJNI przy UPWr

 

Podejmujemy kolejną próbę przekonania Władz Uczelni o celowości i konieczności wybudowania stajni (niezbyt dużej, ale takiej co na siebie zarobi), lub jak nazwała to dr hab. Maria Soroko – Hipologicznego Ośrodka Rekreacyjno-Edukacyjnego. Po raz kolejny JM Rektor zapewniał, że taki obiekt powstanie, bo nie może istnieć zootechnika bez koni – słyszeliśmy to juz nieraz od każdego kolejnego Rektora, ale wciąż uważam, że warto i powinniśmy walczyć o taki obiekt! Sądziłam, że najlepiej aby stajnia powstała na Swojcu przy planowanej klinice weterynaryjnej dla dużych zwierząt (w tym 3-4 boksy dla koni), ale jako odrębny obiekt. Rektor proponuje adaptację stodoły w Pawłowicach (już kiedyś taki projekt „stworzyła” Pani prf. Ewa Jodkowska), należy chyba jednak obawiać się protestów okolicznych właścicieli willi i sąsiadujących posesji, bo z pewnością będzie odór i muchy!! W Pawłowicach nie ma już żadnego (czworonożnego) zwierzęcia! Sugestią JMR jest też aby w uzasadnieniu wpisać projekt w „Zieloną Dolinę”, której misją jest m. in. promocja zdrowego stylu życia,jakość życia, rekreacja. Może w ramach istniejącego projektu: „Zrównoważony rozwój uczelni w celu realizacji programu „Dolny Śląsk zielona dolina żywności i zdrowia na rzecz rozwoju regionalnego”?

Po tym „wstępie” zwracam się do Państwa z gorącą prośbą „przesyłania” najróżniejszych pomysłów, uzasadnień, projektów które pozwolą przekonać Władze że taki obiekt jest KONIECZNY!! Rektor prosił również aby w piśmie jakie wystosujemy był przybliżony projekt i koszt takiej inwestycji! Zastanawiałam się nawet nad pomysłem utworzenia fundacji na rzecz budowy obiektu końskiego im. prof. Henryka Geringera?!?! W tym roku prof. Jodkowska będzie świętować 25 lecie swoich Studiów Podyplomowych i jestem przekonana, że wśród absolwentów studiów znaleźliby się „sponsorzy”. Liczy się KAŻDY POMYSŁ I KAŻDY ARGUMENT! Czasu mamy niewiele, Rektor poprosił aby zrobić do do pierwszej dekady marca!

Tymczasem serdecznie pozdrawiam i liczę na silne, gremialne wsparcie 🙂


Ewa Łukaszewicz

 

Prof. dr hab. Ewa Łukaszewicz
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
Przewodnicząca Rady Dyscypliny Zootechnika i Rybactwo
Instytut Hodowli Zwierząt

 

Prof. Ewa Łukaszewicz, PhD, DSc 
Wroclaw University of Environmental and Life Sciences
Institute of Animal Breeding. 
 

 

Napisz do nas Napisz do nas