Komunikaty

 

 

 

PLANY  NA  BIEŻĄCY  ROK: 

WIGILIA STAROKOŃSKA

Zbliża się Boże Narodzenie, pora więc podzielić się opłatkiem i złożyć sobie życzenia na nadchodzący rok. Wigilia Starokońska odbędzie się w tym roku w dniu 18 grudnia (środa) 2019 r. początek o godz. 18.00; w restauracji hotelu „Orbita”  ul. Wejherowska 34 (54-239 Wrocław).

Dogodny dojazd zarówno komunikacją zbiorową jak i samochodem (bardzo wygodny duży parking). Dla zamiejscowych jest możliwość zanocowania po umiarkowanych cenach w hotelu na miejscu. Mapkę i sposoby dojazdu środkami komunikacji miejskiej zamieściłam poniżej

Zgłoszenia należy kierować do mnie (andrzej.olszowski@wp.pl ) możliwie jak najszybciej, a w każdym razie nie później niż do 8 grudnia b.r.

Koszt: 75 zł od osoby. Kwotę tę należy wpłacać do dnia 8 grudnia 2019 r. jak zwykle na konto Reni

Bardzo zachęcam do jak najliczniejszego udziału. Wszak jest nas coraz mniej,  musimy się jakoś razem trzymać i przynajmniej raz do roku spotykać się. Skoro zaś są to Święta rodzinne, to może i Źrebaki się pokażą. Byłoby miło Je zobaczyć.

Dojazd samochodem

 

Dojazd środkami komunikacji miejskiej

Dojazd bezpośredni do przystanku „Milenijna – Hala Orbita” (przystanek na żądanie) autobusami 119, 129, 140. Z peronu schodzi się po schodkach wprost do Hotelu.

Dojazd do przystanku „Wejcherowska” autobusami 103, 104, 122, 127, 128, C, stamtąd ul. Wejcherowską ok. 150 m pieszo do hotelu „Orbita”.

Dojazd do przystanku „Kwiska”  tramwajami 3, 10, 20, 31, 32, 33 oraz autobusami 101 i 102, stamtąd ul. Wejcherowską ok. 500 m pieszo do hotelu „Orbita” lub przesiąść się (z tego samego przystanku) do autobusu 119, 129 lub 140 (patrz wyżej).


 

ŚPIEWNIK STAROKOŃSKI

Cały nakład  „Śpiewnika Starokońskiego”,  jest już wyczerpany.  Są wszakze możliwości dodruku.
Uwaga: Tekst piosenki „Czerwony pas” wziąłem z internetu. Okazuje się, że jest z błędami. Znalazłem poprawny tekst autorski i rozesłałem wszystkim  którzy zamówili spiewnik. Trzeba go bedzie wydrukować, strone odpowiednio przyciąć i wklaić na str. 88. W innych piosenkach też jest trochę błędów, głównie literówek. Jeśli ktoś znajdzie, niech sobie poprawi.
Po Rajdzie i Rajdobozie, na których „Śpiewnik”  był ośpiewany  okazało się, że brakuje w nim niektórych popularnych piosenek. Oczekuję propozycji – najlepiej z tekstem. W stosownym czasie zrobimy dodatek. 


 

 Wszelkie propozycje kierować do Ola Wszelkie uwagi i propozycje proszę kierować do mnie