Who is who

rys. Marek KOMZA
Kto jest Kim w AKJ i nie tylko
(Who is who)
rys. Marek KOMZA




Bogata działalność i tradycje AKJ to przecież ludzie, którzy ją tworzyli. Studencka rzeczywistość minionych lat nie była łatwą. Była na pewno bogata w zapał i twórcze przedsięwzięcia z różnych dziedzin, wykorzystywane dla potrzeb realizowanego celu. Mam tu na myśli to, że przy okazji organizowania np.: zawodów sportowych, trzeba było samemu wykonać zaproszenia, emblematy, okolicznościowe znaczki, plakaty, uszyć, przerobić bądź wykopać z pod ziemi stosowne stroje sportowe, nierzadko wykonać także bilety wstępu. Wymagało to koleżeńskiego, interdyscyplinarnego współdziałania oraz wsparcia wielu ludzi: plastyków, muzyków, drukarzy, etc. Takie były czasy. Z pewnością Ich imiona i nazwiska zasługują na zapamiętanie, bo bez Nich nie doszlibyśmy tak daleko.
W poniższym wykazie figurują nazwiska wszystkich osób, na które natrafiliśmy w jakichkolwiek materiałach z działalności klubu. Listę tę poszerzyliśmy o grono osób sympatyzujące z działalnością okresu AKJ-towskiego a także pojawiające się na spędach Starych Koni – WYKAZ ZAWIERA OKOŁO 500 OSÓB I PONAD 170 KONI. Między innymi wykorzystaliśmy materiały takie jak:
– Lista wpłat sympatyków AKJ lata 1969/70;
– Ewidencja wydanych legitymacji i opłaconych składek (? zeszyt z notatkami Mirosława SOROKI);
– 20.11.1971r. lista członków sympatyków AKJ W-w;
– Stan majątkowy AKJ (styczeń 1972r. pocz. IV kadencji zarządu AKJ),;
– Lista członków zwyczajnych AKJ (13.11.1972r.);
– Lista Członków zwyczajnych-„emerytów” AKJ W-w;
– Przekazy słowne i anegdoty środowiskowe;
– Kogo tu nie ma, to zawsze może się dopisać.


W 1986r obchodzono XX- lecie działalności. „W tym czasie AKJ liczył około 130 aktywnych członków z czego 10 osób to doświadczeni instruktorzy jeździectwa i rekreacji, a dalsze pięc osób to młodzi kandydaci instruktorscy. Kadra ta szkoli w ciągu roku 600 studentów i mieszkańców Wrocławia w ramach szkółek jazdy konnej dla początkujących i zaawansowanych. …PZJ przyznał w styczniu 1985 roku klubowi Złotą Odznakę Jeździecką.” (Zaczerpnięto ze wstępu do śpiewnika AKJ wydanego z okazji XX-lecia działalności.)

Używane skróty:

Z – zawodnik, reprezentant klubu w imprezach sportowych;
Leg.nr – numer leitymacji członkowskiej AKJ (dotyczy pierwszych 63 członków);
czł. zw. – członek zwyczajny AKJ;
czł. emeryt – członek „emeryt” AKJ (absolwenci, którzy już ukończyli studia – patrz „historia klubu”);
rajdy – uczestnik rajdów;
obozy – uczestnik obozów;
SK – AKJ po latach, członek Starych Koni;
W – walet.

 
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż Ź

A

Abramowski Jerzy – w AKJ od 20.03.1969r.; leg.nr 37; członek zwyczajny – „emeryt” AKJ W-w, (wg spisu z 72r.) był aktywnym członkiem klubu w czasach Mirka Soroki. Mieszkali obok siebie i razem działali. Znany był z tego, ze zawsze „zamiatał las” na rajdzie po zwinięciu obozu. Był współwłaścicielem landa, ale na eskapadę nie pojechał, bo dostał jakiś intratny kontrakt do ZSRR i wyjechał tam do pracy. Z wykształcenia elektronik (informatyk?).
Stamtąd przywiózł żonę Olgę, z którą wyemigrował na zachód.
Obecnie przebywa w Kanadzie;
Adamczyk Jadwiga (Jadzia Trucicielka) – grzybom zawdzięcza przydomek, uczestniczka I rajdu w 1966r. członek zwyczajny – „emeryt” AKJ W-w, (wg spisu z 72r.), obecnie przebywa w Kanadzie;
Aleksy Zbigniew – (20.11.1971r. czł. sympatyk) (styczeń 1972r);
Arkuszewski Wiesław – 1973-74r, rajd na Poj. Drawskim;

B

Baker Ewa – ;
Balcerak Jarek – ;
Balicka Anna – (20.11.1971r. czł. sympatyk), (styczeń 1972r);
Balińska Wanda – w AKJ od 16.03.1970r., leg.nr 40, (styczeń 1972r);
Bałaziński Edward – ;
Baranowski Andrzej – członek zwyczajny – „emeryt” AKJ W-w, (wg spisu z 72r.);
Baranowski Piotr – (20.11.1971r. czł. sympatyk), (styczeń 1972r);
Bartczak Janusz – ;
Bartelmus Jadwiga (z d. Zalega, vel Ruda) – [SK], z Łodzi, wybrała Wrocław, rajdy;
Bartelmus Walter – SK;
Baryłko Marek – wieloletni zawodnik AKJ-tu, instruktor;
Basiński Jacek – ;
Bazel Lech – (20.11.1971r. czł. sympatyk), (styczeń 1972r);
Beluch Jan – (styczeń 1972r);
Berent Aleksandra – w AKJ od 20.03.1966r., leg.nr 16, członek zwyczajny – „emeryt” AKJ W-w, (wg spisu z 72r.);
Berezowski Andrzej – uczestnik I rajdu AKJ, turnus II;
Bilewicz (Edelman) Teresa – w AKJ od 17.05.1966r., leg.nr 26, członek zwyczajny – „emeryt” AKJ W-w, (wg spisu z 72r.) obecnie w Szwecji;
Blezień Izabela – (20.11.1971r. czł. sympatyk), (styczeń 1972r);
Błędzki Grzegorz – (styczeń 1972r);
Błotny Maciej – ;
Bober Anka („Kropka”)(zd. Drabik) – rajdy;
Bober Artur – czołowy zawodnik Polski WKKW, Z;
Bojda Krzysztof – ;
Bojda Zbyszek – zawodnik, sędzia DZJ I klasy;
Bolanowski Jurek – ;
Bonatti Paolo i Alona – ;
Boroń Jacek i Jola – obozy;


Boszko Ewa
(vel Kucyk) rajdy (siostra Laluchy);
Brodziak Małgorzata – zawodnik w skokach i ujeżdżeniu, obecnie trener;
Broniewska Ewa – (20.11.1971r. czł. sympatyk), (styczeń 1972r);
Buchalik Wielisława – w AKJ od 05.1970r., leg.nr 53, (styczeń 1972r);
Burek Janusz – (20.11.1971r. czł. sympatyk), (styczeń 1972r);
Burman Seweryn – (styczeń 1972r);

C

Casnati Roberto – I rajd I turnus 1966r.;
Cegielski Marek – (20.11.1971r. czł. sympatyk);
Celler – (1969/70r. czł. sympatyk);
Chajęcki Grzegorz – ;
Cholewicki A. Krzysztof („Kach”) – w AKJ od 03.1968r., leg.nr 41, obozy, rajdy, SK; ;
Cholewicka Ewa – (1969/70r. czł. sympatyk), członek zwyczajny – „emeryt” AKJ W-w, (wg spisu z 72r.);
Chomicz Piotr – członek zwyczajny – „emeryt” AKJ W-w, (wg spisu z 72r.);
Chruściel Halina – (20.11.1971r. czł. sympatyk), (styczeń 1972r);
Chudzik Zdzisław – rajd Beski Niski, SK;
Chudzik (Dworowski) Krzysztof – patrz Dworowski Krzysztof
Chuchmała Andrzej – w AKJ od 4.12.1967r., leg.nr 30, (styczeń 1972r);
Ciesielska Ewa (V10.08.2006r.)- (AKJ Łódź) rajdy, rajd Beski Niski, SK  ;
Ciuk Teresa – (20.11.1971r. czł. sympatyk), (styczeń 1972r);
Czarniecki Maciej – w AKJ od 14.03.1966r., leg.nr 32, Szeryf
kilku rajdów, obozów 1972r. SK;
Czekalska Ewa – obóz w Książu 1966 i I rajd I turnus;
Czop Klemens – (20.11.1971r. czł. sympatyk), (styczeń 1972r);
Czwojda Andrzej – w AKJ od 25.05.1969r., leg.nr 38, (styczeń 1972r);

D

Daniłło Lidia – członek zwyczajny – „emeryt” AKJ W-w, (wg spisu z 72r.);
Dawiskiba Janusz (V2013)– w AKJ od 7.12.1965r., leg.nr 10, członek zwyczajny – „emeryt” AKJ W-w, jeden z założycieli AKJ (wg spisu z 72r.);
Dąbrowska Elżbieta (zd. Sieraczak) – sędzia DZJ I klasy;
Dąbrowski Zbigniew – Dyrekto PSO Książ, Szeryf I rajdu AKJ, Członek
honorowy AKJ Wrocław;
Dąbrowski Wojciech – I rajd, czołowy zawodnik Polski w skokach i ujeżdżeniu, trener;
Dendewicz Stanisław – (20.11.1971r. czł. sympatyk), (styczeń 1972r);
Denisyjew Jerzy – rajdy, sędzia DZJ;
Depczyńska Jadwiga (Judyta) – (styczeń 1972r), obozy, rajdy, (zm. 03.06.1988r.);
Dębicka Maria – (styczeń 1972r);
Dębińska Beata – zawodniczka;
Dmochowski Marek – prezes AKJ 1983-1984;
Dobrowolski Tomasz – prezes AKJ 1990-1994;
Domaradzka Anna – (20.11.1971r. czł. sympatyk), (styczeń 1972r);
Domiszewski Jan („Łobez”) – członek zwyczajny – „emeryt” AKJ W-w, (wg spisu z 72r.);
Domżał Maria – członek zwyczajny – „emeryt” AKJ W-w, (wg spisu z 72r.);
Dominiak Urszula – (20.11.1971r. czł. sympatyk),
(styczeń 1972r);
Drążewski Andrzej – prezes AKJ 1987-1988;
Duliniec Janusz – (styczeń 1972r);
Duszyńska Asia – zawodniczka, instruktor , laureatka plebiscytu Akademii Rolniczej NAJ-NaJ na najlepszego sportowca 1983r., mistrzyni Polski JAMP w 1984r.;
Dworowski Krzysztof (Chudzik) – w AKJ od 20.04.1968r., leg.nr 47; (styczeń 1972r), obozy, SK;
Dybała Andrzej – ;
Dżus Grażyna – ;

E

Edelman Teresa – patrz Bilewicz Teresa;
Engels Werner – ;

F

Falińska Zofia – sędzia DZJ;
Faliński Włodek – rajdy, instruktor – wychował Mistrza Polski Juniorów w skokach ;
Farbiszewska Janina – (styczeń 1972r);
Fąka Zdzisław – ;
Formicka Ewa – w AKJ od 4.12.1967r., leg.nr 34, (styczeń 1972r),rajdy, obozy, SK; obecnie Sędzia Dolnośląskiego Związku Jeździeckiego I klasy, Instruktor sportu;
Frank Beata – ;
Frańczak Antoni – w AKJ od 24.12.1967r., leg.nr 29; członek zwyczajny – „emeryt” AKJ W-w, (wg spisu z 72r.);
Fundowicz Krystyna – I rajd II turnus 1966r., członek zwyczajny – „emeryt” AKJ W-w, (wg spisu z 72r.);
Fundowicz Elżbieta – w AKJ od 4.12.1967r., leg.nr 35, (styczeń 1972r);
Furmanek Marek – ;
Furmański Janusz – (styczeń 1972r);

G

Gaëtan Krystyna (Gilewska) – w AKJ od 11.1969r., leg.nr 52, (styczeń 1972r),Z,rajdy, obozy, SK;
de Gaché Marek – w AKJ od 7.11.1966r., leg.nr 20, członek zwyczajny – „emeryt” AKJ W-w, (wg spisu z 72r.)rajdy,;
Gajewski Marek (V
2014)
– instruktor AKJ -tu, ojciec w Carrambie w 1980r., obecnie Sędzia Dolnośląskiego Związku Jeździeckiego klasy państwowej;
Gajda Krzysztof – (styczeń 1972r);

Gajda-Twardowska Lidia
– w AKJ 1976-1982, członek sympatyk, obecnie w Opolu, instruktor jeździectwa w
LKJ „Ostroga”, sedzia kl. II;

Gajda Włodzimierz –  w
AKJ 1972-1984 członek sympatyk, obozy, obecnie w Opolu instruktor jeździectwa,
członek zarządu OZJ, sędzie kl. I;
Galuba Halina – w AKJ od 25.11.1968r., leg.nr 45, (styczeń 1972r);
Gasiński Andrzej („Żeglarz”) – rajd Beskid-Niski;
Geringer d’Oedenberg Henryk – w AKJ od 7.12.1965r., leg.nr 2; Prezes AKJ 1967-69, I rajd I turnus 1966r., jeden z założycieli AKJ, Szeryf wielu rajdów, Rektor Klubowej Akademii Jeździeckiej, obecnie Sędzia Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej i Dolnośląskiego Związku Jeździeckiego;
Geringer d’Oedenberg Misia (V 29.05.1999 r.)-
rajdy, , SK;
Gil Joanna – ;
Ginko Wojtek – Zbrosławice, rajd;
Gładysz Barbara – (20.11.1971r. czł. sympatyk), (styczeń 1972r);
Głąbek Iwona (obecnie Biały) – (styczeń 1972r), SK;
Gotfryd Danuta – (20.11.1971r. czł. sympatyk);(styczeń 1972r);
Góraska Lucyna – (styczeń 1972r);
Górecka Krystyna – (1969/70r. czł. sympatyk), (styczeń 1972r);
Górniak Jan
(V 2012), (styczeń 1972r, – obozy, rajdy, SK;
Górnicz Krzysztof – I rajd II turnus 1966r.;
Górzyński Henryk – (20.11.1971r. czł. sympatyk), (styczeń 1972r);
Grabiec Jerzy – Szeryf rajdu lipiec 1978;
Grabcowa ? – ;
Grabowski Witold – I rajd II turnus 1966r., wstąpił do AKJ -7.12.1965r., leg.nr 1a, (styczeń 1972r);
Grabowska Krystyna – (20.11.1971r. czł. sympatyk), (styczeń 1972r);
Grajewska Hnna  (patrz: Houszka Hanna);
Grałek Jerzy – (2016) – rajdy konne, aktor teatru Syatergo w  Krakowie ;
Gruszczyński Tadeusz – I rajd II turnus 1966r.;
Grzebień Andrzej – (1969/70r. czł. sympatyk), leg.nr 54, w AKJ od 02.1970r., (styczeń 1972r);
Grzebielec Tadeusz – (20.11.1971r. czł. sympatyk);
Grzebień Krystyna – ;
Grzegorzewska Ewa – rajdy;
Guerquin Andrzej – członek zwyczajny – „emeryt” AKJ W-w, (wg spisu z 72r.);
Gurgul Matylda – w AKJ od 20.03.1966, leg.nr 3; (styczeń 1972r);
Gurgul Lucyna – obóz w Lutyni;
Gutowska Monika – ;

H

Hardt Tadeusz – (20.11.1971r. czł. sympatyk), (styczeń 1972r);
Hasior Ewa – ;
Hebrowska Astrid – (styczeń 1972r), rajd, SK;
Hempel Jerzy (V)– I rajd AKJ I turnus 1966r., wieloletni działacz Okręgowego Związku Jeździeckiego, jeden z pierwszych sędziów OZJ;
Hendrykowski Wojciech – w AKJ od 13.03.1967r., leg.nr 13, obozy SK;
Hewryk Romuald – sędzia OZJ I klasy, (styczeń 1972r);
Hewryk Bogusława (Hoebe) – w AKJ od 1.12.1967r., leg.nr 23, (styczeń 1972r),rajdy, SK, obecnie w Holandii;
Hinc Aleksandra – (20.11.1971r. czł. sympatyk), (styczeń 1972r);
„Hiperszczak” – ??;
Hołowiński Jan –  czł. pierwszego zarządu AKJ W-w,  założyciel
AKJ w Zielonej
G
órze ,
– czł. emeryt AKJ W-w, (wg spisu z 72r.);
Houszka Hanna (zd. Grajewska vel „Zgaga”) – (1969/70r. czł. sympatyk) w AKJ od 11.1969r., (styczeń 1972r) [leg.nr 57, Szeryf obozu, rajdu 1977r., SK ];
Houszka Marek – rajdy, „reperował” nasze konie;
Hruszka Roman – w AKJ od 7.11.1966r., leg.nr 24;
Hulnicka Irena – (20.11.1971r. czł. sympatyk);

J

Jabłońska Elżbieta (Eta Rogoyska) patrz
Rogoyska Eta);
Jabłońscy Magdalena & Zdzisław – w AKJ od 4.12.1967r., leg.nr 31, prezes w latach 1972-73
(Zdzisław
V 08.01.2006r.);
Jackiewiczowie Ewa & Andrzej (z d. Ewa Walczak) – ;
Jagielska Anna – (20.11.1971r. czł. sympatyk);
Janczewska Krystyna – (20.11.1971r. czł. sympatyk);
Janka Wojciech – (20.11.1971r. czł. sympatyk), (styczeń 1972r);
Jankowski Aleksander – I rajd II turnus 1966r., członek zwyczajny – „emeryt” AKJ W-w, (wg spisu z 72r.);
Jankowska Irena – ;
Jankowski Łukasz – zawodnik, instruktor AKJ-tu;
Jankowska Małgosia ( z domu Gajewska) – ;
Januszewska Jadwiga – (20.11.1971r. czł. sympatyk), (styczeń 1972r);
Jaremkiewicz Janusz – (20.11.1971r. czł. sympatyk), (styczeń 1972r);;
Jaremkiewicz Jerzy – w AKJ od 30.12.1965r., leg.nr 14, (styczeń 1972r), znany i ceniony zawodnik i trener, dyr. Stada Ogierów w Starogardzie,od
2006 dyr. SK w Książu;
Jaworska Ewa – ;
Jaworska Hanna – członek sympatyk;
Jędrzejak Julia – (1969/70r. czł. sympatyk), (20.11.1971r. czł. sympatyk), (styczeń 1972r);
Jodkowscy Ewa & Wiesław – rajd SK Beskid-Niski;
Jońska Barbara – (20.11.1971r. czł. sympatyk), (styczeń 1972r);
Jońska Bożena – (20.11.1971r. czł. sympatyk);
Judenberg Miłajda – (20.11.1971r. czł. sympatyk), (styczeń 1972r);

K

Kabat Janina – członek zwyczajny – „emeryt” AKJ W-w, (wg spisu z 72r.);
Kalemba Marek – sympatyk SK, webmaster Starych Koni, redagował gazetę „ZATOR”; to, co właśnie widzisz to, efekt jego pracy;
Kalemba Ewa („Mary”) – Rajdy, obozy, Walet, SK, redagowała gazetę „ZATOR”; to, co właśnie widzisz to, efekt jej pracy;
Kalinowska Barbara – (1969/70r. czł. sympatyk), w AKJ od 12.12.1969r., leg.nr 60, (styczeń 1972r);
Kania Elisabeth -rajdy, SK, obecnie lek.wet. w Niemczech;
Kapałko Tadeusz – I rajd I turnus 1966r.;
Kapelańska Weronika – w AKJ od 1.06.1970r., leg.nr 50, (styczeń 1972r);
Karabaczyńska Elżbieta – (20.11.1971r. czł. sympatyk), (styczeń 1972r);
Karpina Lech – rajd 1979r.,sędzia OZJ;
Karwat Anna – (20.11.1971r. czł. sympatyk), (styczeń 1972r);
Kasian Alina – (20.11.1971r. czł. sympatyk), (styczeń 1972r);
Kasian Stanisława (Wójcik) – w AKJ od 8.12.1967r., leg.nr 28; (styczeń 1972r), rajdy; 2x prezes AKJ, SK, obecnie Warszawa;
Karpińska Joanna (patrz Smulikowska)- w AKJ od 7.05.1966r., leg.nr 33, członek zwyczajny – „emeryt” AKJ W-w, (wg spisu z 72r.);
Karwacki Jerzy – sędzia OZJ, SK;
Kasperek Elżbieta – członek zwyczajny – „emeryt” AKJ W-w, (wg spisu z 72r.);
Kępińska Maria – (20.11.1971r. czł. sympatyk), (styczeń 1972r);
Kieljan Elżbieta – w AKJ od 05.1969r., leg.nr 59, (styczeń 1972r);
Kieżyńska Elżbieta – (20.11.1971r. czł. sympatyk), (styczeń 1972r);
Kisza Agnieszka – (20.11.1971r. czł. sympatyk);
Kiślewski Andrzej (Królik) – nigdy nie jeździł konno, ale zawsze był i nawet prezesował w Świniarach przez chwilę w 1980r.;
Kluczewska Jadwiga – członek zwyczajny – „emeryt” AKJ W-w, (wg spisu z 72r.);
Kolańczykowie Alina(Boszko) & Wojciech (Wuja Wojt) – rajdy, obozy, ; – Gdańsk;
Kolańczyk Tomek (Wuja Tom) – rajdy – Poznań;
Kołodziej Monika (Golańska) – sędzia DZJ;
Komosińska Barbara – (20.11.1971r. czł. sympatyk), (styczeń 1972r);
Komza Marek – art. plastyk, autor wielu prac dla AKJ, obecnie Kanada;
Konieczny Krzysiu – 1976r., zawodnik AKJ-tu, instruktor;
Konwa Czarek – prezes AKJ 1986-1987, rajd;
Korycki Zbyszek – uczestnik XII rajdu w 1978r. z Gdańska;
Korzeń Edward – (20.11.1971r. czł. sympatyk), (styczeń 1972r);
Kostrzewska Barbara – (1969/70r. czł. sympatyk), (styczeń 1972r);
Kowalska Basia – ;
Kowalski Jurek – ;
Kownacki Lech „Stocznia”- ;
Kotlarz Andrzej – Hos w Carrambie w 1980r.;
Kozaczek Jan – Pedro w Carrambie 1980r.;
Kozakiewicz Jerzy (V 10.04.2006r.)
– (styczeń 1972r), zawody 22.10.67 na koniu Drink, Z;
Kozica Danuta – „Stocznia”(20.11.1971r. czł. sympatyk), (styczeń 1972r);
Kozica Zbigniew – (20.11.1971r. czł. sympatyk), (styczeń 1972r);
Krajewski Longin – (20.11.1971r. czł. sympatyk), (styczeń 1972r);
Krakowska Leśniewicz Iwona – patrz Leśniewicz-Krakowska Iwona;
Kram Janusz – (20.11.1971r. czł. sympatyk), (styczeń 1972r);
Krawczyk Elżbieta – w AKJ od 25.11.1968r., leg.nr 46, (styczeń 1972r);
Krawczyk Tadeusz – prezes AKJ 1981-1982, Z;
Król Krzysztof – zawoodnik, instruktor, prezes AKJ 1985-1986;
Kruczkiewicz Zbigniew – (20.11.1971r. czł. sympatyk), (styczeń 1972r);
Krupski Andrzej – członek zwyczajny – „emeryt” AKJ W-w, (wg spisu z 72r.);
Krzyżak Wiktor – I rajd II turnus 1966r.,;
Księżopolska Elżbieta – (20.11.1971r. czł. sympatyk);
Kubiak Krystyna – w AKJ od 8.05.1970r., leg.nr 48; (styczeń 1972r);
Kubicka Barbara – w AKJ od 9.11.1971r., leg.nr 63, (styczeń 1972r);
Kubisiak Piotr – w AKJ od 20.03.1966r., I rajd II turnus 1966r., leg.nr 25, członek zwyczajny – „emeryt” AKJ W-w, (wg spisu z 72r.);
Kubzdela Halina (V 2012)– w AKJ od 20.03.1966r., leg.nr 5, członek zwyczajny – „emeryt” AKJ W-w, (wg spisu z 72r.);
Kujawski Igor – ;
Kupiński Jerzy „Kupa” – czł. AKJ;rajdy, kierownik ośrodka w Świniarach po 1980r. SK;
Kusak Barbara – prezes AKJ 1988-1990;
Kuźnicka Bogumiła – rajdy;
Kuźnicki Tomasz – rajdy (styczeń 1972r);
Kwiecińska Maria – (20.11.1971r. czł. sympatyk), (styczeń 1972r);

L

Lachur Maria (I. v. Górniak) – w AKJ od 12.1967r., leg.nr 43, (styczeń 1972r)rajdy;
Lange Dorota (zd. Garncarek) – rajdy, obozy, SK;
Lenartowicz Tomasz – (20.11.1971r. czł. sympatyk), (styczeń 1972r);
Leszczyńska Ewa – (1969/70r. czł. sympatyk);
Lewandowski Kazimierz – w AKJ od 15.05.1967r., leg.nr 9; członek zwyczajny – „emeryt” AKJ W-w, (wg spisu z 72r.), czołowy zawodnik i instruktor sportu AKJ-tu, później w Książu;
Lewandowski Marek – ;
Lewicka Maria Majka – (styczeń 1972r), rajdy, SK,obecnie Warszawa;
Lewicki Stefan – (styczeń 1972r), „SIWY”, rajdy, obozy, SK, obecnie Warszawa;
Leśniewicz-Krakowska Iwona „Gruba” – sekretarz AKJ, rajdy, obozy, . SK; (V
08.11.2004r.
);
Lidtke Henryk & Barbara – ;Henryk : czł. AKJ w latach 1975-1985, w r.1980 v-ce prezes, założyciel sekcji jeździeckiej na PWSSP; czynny udział w budowie stajni w Świniarach, rajdy 1983, 1984 i1985 (szeryf), na balu w klubie energetyka zaprezentował balladę z Rio Bravo, ku uciesze zgromadzonych; „nadworny grajek” (gitara) na rajdach w latach 80;
Lipiński J. – ;
Lisowscy Renata (Renia zd. Żółkowska) & Andrzej – rajdy, SK;
Lizak Ola i Ela – ;
Lorenz Krzysztof – członek założyciel AKJ od 07.12.1965; leg.nr 1; prezes w latach 1965-67, (styczeń 1972r, ), I rajd II turnus 1966r., rajdy, obozy, SK;
Lorenz Jarka – (styczeń 1972r), I rajd II turnus 1966r., rajdy, obozy, SK;
Luboch-Kowal Joanna – sędzia DZJ II klasy;
Ludwin Marianna – projektowała ośrodek w Świniarach, SK, instruktor, dosiadała Nebraskę;

Ł

Łaniecka Sylwia – (członek. zwyczajny 13.11.1972r.);
Łodzińscy Teresa & Ignacy – (1969/70r. czł. sympatyk); w AKJ od 16.06.1969r.; leg.nr 56; (styczeń 1972r),(członek. zwyczajny), 13.11.1972r.), Przewodniczący Komisji propagandy i reklamy, SK;
Łozaczek Jan – ;
Łuczak Dorota (Olbińska) – ;
Łuczakówna Dorota – ;
Łukasik Barbara – (1969/70r. czł. sympatyk); w AKJ od 11.1969r.; leg.nr 61; (styczeń 1972r);
Łukiewska Barbara (Szczedrowska) – rajdy, AKJ Gdańsk, SK;
Łysik Janusz – I rajd II turnus 1966r., członek zwyczajny – „emeryt” AKJ W-w, (wg spisu z 72r.);

M

Maciąg Ludwik  (V 2007)– I rajd II turnus 1966r., Profesor ASP w Warszawie, wychowawca i pedagog licznej rzeszy malarzy. Autor gobelinów, plakatów, projektów znaczków pocztowych, ilustrator. Laureat licznych nagród i wyróżnień. Prace w kolekcjach prywatnych i muzealnych w kraju i w świecie. Wielki miłośnik koni arabskich, doskonały jeździec i propagator tradycji narodowych; rajdy,
sympatyk AKJ Wrocław;
Maciejczak Jerzy – ;
Maciejewski Jan – ;
Madej Zdzichu – ;
Madeyska Wennerberg (I v.Kjellman) Monika – (styczeń 1972r),(członek. zwyczajny 13.11.1972r.), Z, SK, obecnie Szwecja;
Madurowicz Zbigniew – (20.11.1971r. czł. sympatyk), (styczeń 1972r);
Majewski Krzysztof – ;
Malinowska Maria – w AKJ od 30.12.1965r., leg.nr 27, członek zwyczajny – „emeryt” AKJ W-w, (wg spisu z 72r.);
Małecki ? – ;
Małota Bogusia – ;
Major Andrzej – (20.11.1971r. czł. sympatyk), (styczeń 1972r);
Majerski Krzysztof – (członek. zwyczajny 13.11.1972r.);
Marcella Jolanta – (20.11.1971r. czł. sympatyk);
Marchow (z d. Boszko) Ewa („Kucyk” siostra Laluchy) patrz Boszko Ewa (Kucyk)
rajdy ;
Marcinkowska Alina – (1969/70r. czł. sympatyk), (styczeń 1972r);
Marcinkowska Elżbieta – (1969/70r. czł. sympatyk), (styczeń 1972r);
Marynowski Edward – członek zwyczajny – „emeryt” AKJ W-w, (wg spisu z 72r.);
Masior Ewa – ;
Mateusiak Roman – (członek. zwyczajny 13.11.1972r.);
Matuszewski Stefan (vel Żarko)- w AKJ od 11.1968r., leg.nr 42, (styczeń 1972r),(czł. zwyczajny 13.11.1972r.);
Mauer Jerzy – (1969/70r. czł. sympatyk);
Mazelisz Aleksander – (20.11.1971r. czł. sympatyk), (styczeń 1972r) rajd 1976r.;
Mazurek Paweł – zawsze był w pobliżu;
Meisner Elżbieta – rajd 1975r.;
Melczak Kazimiera – (styczeń 1972r);
Melerski Marek – z Warszawy;
Meller Halina – „Ruda Meller” Indianka w Carrambie 1980r., pierwsza żona Jasia Muchy;
Metner Elwira – sędzia DZJ I klasy;
Michajlidu Rina – członek zwyczajny – „emeryt” AKJ W-w, (wg spisu z 72r.);
Michalska Anna (Trzeciakowska) – (20.11.1971r. czł. sympatyk), SK;(styczeń 1972r),(członek. zwyczajny 13.11.1972r.); Komisji propagandy i reklamy;
Michalska Elżbieta – ;
Michalski Grzegorz „Dentysta” – rajdy, SK;
Mielnicka Małgorzata – obozy ;
Mierzejewski Michał – I rajd II turnus 1966r.,;
Milewski Bogusław – (styczeń 1972r);
Milkowska Bożena – w AKJ od 11.1970r., leg.nr 55, (styczeń 1972r);
Miklaszewski Jacek – (1969/70r. czł. sympatyk), (styczeń 1972r), szukał z helikoptera swoich butów jeździeckich, które ktoś mu ukradł, Z;
Mikulec Jolanta – (patrz. J.Słowik), leg.nr 51, (styczeń 1972r, SK,rajdy, obecnie Niemcy;
Mikuła Aleksander – I rajd II turnus 1966r.,;
Miśkiewicz Barbara – (1969/70r. czł. sympatyk);
Mielnicka Małgorzata – ?;
Mierzyńska Barbara – ;
Modrzewski Marek – ;
Monikowska Maria – (20.11.1971r. czł. sympatyk), (styczeń 1972r);
Mora Urszula – (20.11.1971r. czł. sympatyk), (styczeń 1972r);
Morcinkowska Barbara – (styczeń 1972r);
Mosakowski Roman – ;
Moszyńska Anna – (20.11.1971r. czł. sympatyk), (styczeń 1972r);
Mraz Maria – (20.11.1971r. czł. sympatyk), (styczeń 1972r);
Mucha Jan – „mucha nie siada, nawet Jasiu”;
Musialik Krystyna – w AKJ od 20.03.1966r., leg.nr 22, (styczeń 1972r)Lutynia;
Musiał Marek – (20.11.1971r. czł. sympatyk), (styczeń 1972r);
Muszyński Paweł – ;
Myślicka Teresa – (styczeń 1972r);
Myślińska Irena – (20.11.1971r. czł. sympatyk), (styczeń 1972r);

N

Najderski Andrzej – ;
Nastarzewska Ela – ;
Nastarzewski Andrzej – instruktor i zawodnik AKJ-tu, 01.12.1966r., leg.nr 39; (styczeń 1972r),(członek. zwyczajny 13.11.1972r.), zawody 22.10.67r. na koniu Dewiza;

Nawłoka Tomasz,- uczestnik II turnusu I i II
rajdu AKJ, 1966;
Nestorowicz Mariusz – ;
Niebieszczańska Halina – członek zwyczajny – „emeryt” AKJ W-w, (wg spisu z 72r.);
Niewadzi Piotr – ;
Niewiadomski Marek – ;
Nortman Marek – prezes AKJ 1982-1983, rajdy;
Nowak Czesław (V 2013)– jeden z założycieli AKJ i v-ce prezes w pierwszym
zarzadzie, I rajd I turnus 1966r., zawody 22.10.67 na koniu Karkan, obecnie Australia;

Nowak Paweł (U2014)  (brat Czesława)
-;
Nowak Tomasz – (styczeń 1972r);

O

Ogielska Maria Kamila, Majka – (styczeń 1972r),(członek. zwyczajny 13.11.1972r.); Przewodnicząca komisji – Księgowość finansowa 1970r.SK, ;
Ohanowicz Maria – (20.11.1971r. czł. sympatyk), (styczeń 1972r);
Okoń Janek – ;
Olbiński Kazimierz – ;
Olbiński Leszek – ;
Olek Jerzy – I rajd II turnus 1966r., „Foto Olek” (cholerny fotograf), (styczeń 1972r), (członek zwyczajny 13.11.1972r.);
Olek Krystyna – ;
Olszowski Mścisław – Z, I rajd II turnus 1966r., (styczeń 1972r), (członek zwyczajny 13.11.1972r.);zawody 22.10.67r. na koniu Purianka, rajdy, SK;
Olszowscy Hanna & Andrzej (Krwawy Olo) – sędzia DZJ kl. I, rajd 1977r,
Lando color, obozy Książ, Moszna,
Organizator I JAMP w 1971r.  założyciel (15 listopada 1997r.) i animator SK;
Olech Adam – (członek. zwyczajny 13.11.1972r.);
Opałka Henryka – (20.11.1971r. czł. sympatyk), (styczeń 1972r);
Orłowska-Krupska Anna – ;

P

Pac-Pomarnacka Alicja – w AKJ od 4.12.1967r., leg.nr 21, (styczeń 1972r), (członek. zwyczajny 13.11.1972r.), SK;
Paczkowska Marianna – członek zwyczajny – „emeryt” AKJ W-w, (wg spisu z 72r.);
Pacyna Zofia – (20.11.1971r. czł. sympatyk), (styczeń 1972r);
Paluchiewicz Jadwiga – (20.11.1971r. czł. sympatyk), (styczeń 1972r);
Parzydło Aldona (obecnie Dawid- malarka, ilustratorka) – rajd 1978;
Pawlina Apolonia – w AKJ od 10.11.1969r., leg.nr 36, członek zwyczajny – „emeryt” AKJ W-w, (wg spisu z 72r.);
Pawłowska Maria – (20.11.1971r. czł. sympatyk), (styczeń 1972r);
Pawłowicz Marek – zawodnik w ujeżdżeniu i skokach, instruktor, sędzia DZJ II klasy;
Pejka Mariola – z Poznania, rajd (lipiec) 1978r.;
Pękala Piotr – obecnie autor wielu artykułów w końskich czasopismach;
Płachecki Mirosław – AKJ Warszawa;
(Piasecka)-Pluta Dorota – (członek. zwyczajny 13.11.1972r.), SK;
Piasecka Joanna – (20.11.1971r. czł. sympatyk), (styczeń 1972r);
Piasecka-Grzeszek Alicja – (20.11.1971r. czł. sympatyk);
Piasecka Danuta – (20.11.1971r. czł. sympatyk), SK;
Piątkowska Alicja – (20.11.1971r. czł. sympatyk), (styczeń 1972r);
Piątkowska Ewa – (20.11.1971r. czł. sympatyk), (styczeń 1972r);
Pietrzyńska Maria – SK;
Pilch Zygmunt – ;
Pindur Jarek – ;
Pinkiewicz Andrzej – (1969/70r. czł. sympatyk);
Pietrzyk Teresa – (20.11.1971r. czł. sympatyk), (styczeń 1972r);
Pilecka Małgorzata – (20.11.1971r. czł. sympatyk), (styczeń 1972r);
Piotrowska Hanna – (20.11.1971r. czł. sympatyk);
Pobojewska Aldona – rajdy;
Podczaski Jerzy – (20.11.1971r. czł. sympatyk), (styczeń 1972r);
Podgórski Lucjusz – (20.11.1971r. czł. sympatyk), (styczeń 1972r),(członek. zwyczajny 13.11.1972r.), rajdy, obozy, SK;
Posnow Włodzimierz – już czwartą kadencję piastuje urząd Prezesa DZJ, sędzia DZJ I klasy;
Pośpiech Andrzej – (20.11.1971r. czł. sympatyk), (styczeń 1972r);
Pośpiech Ewa – (20.11.1971r. czł. sympatyk), (styczeń 1972r);
Preis Andrzej – SK ;
Pretorius Teresa – (20.11.1971r. czł. sympatyk), (styczeń 1972r);
Procyk Roman – członek zwyczajny – „emeryt” AKJ W-w, (wg spisu z 72r.);
Proniewski „Proszek” Roman – [w AKJ od 20.03.1966r., leg.nr 12, (styczeń 1972r), (członek zwyczajny 13.11.1972r.), SK];
Przeplaska-Zwierzyńska Iwona (Karolina) – [rajd 77r. i 78r., SK, leg.nr 50] wystawioną 23.05.1978r, w jej imieniny, podpisaną przez Staszkę i kogoś jeszcze, a w niej wpis z obozu-kursu instruktorów rekreacji jeździeckiej w Zbrosławicach. Cyt. „Że na nim byłam to pamiętam, ale kiedy, czy to był 78 czy 77 nie pamiętam a na pieczątkę wylała się kieeełbasa i zamazała była pieczątkę, co o dziwo pamiętam z detalami; – Karolina” ;
Przybyszewski Włodzimierz mjr – uczestnik I Rajdu, II turnus – zaliczył pierwszy upadek z konia na tym rajdzie;
Przygodzki Marek – członek zwyczajny – „emeryt” AKJ W-w, (wg spisu z 72r.);
Przyłącka Teresa – ;
Puszczewska Basia i Olgierd – ;
Putra Izabela – (20.11.1971r. czł. sympatyk), (styczeń 1972r);

R

Ratajczakowie, Ewa (U 6.05 2013)
– żona Kornela, SK

Ratajczakowie  Kornel – w AKJ od 20.03.1966r., leg.nr 7, pierwszy więzień „pierdla szeryfa”, SK;
Radziszewska Elżbieta – (20.11.1971r. czł. sympatyk), (styczeń 1972r);
Rebkowski Gabryś – ;
Redkowska Anna – Z;
Regulski Bogumił (Bob) – prezes AKJ 1980-1981;
Renzo Czangerotti Massino i Daniela – ;
Rodolfo & Maria Grazia
obozy w K
siążu;
Rodziewiczówna Anna – ;
Rodziewicz Andrzej – ;
Rogińska Małgorzata – członek zwyczajny – „emeryt” AKJ W-w, (wg spisu z 72r.);
Rogoyska Eta – (z d. Machnik, I v. Jabłońska, II v. Hodge) w AKJ od 30.12.1965r.; leg.nr 6, 1971-72,
przezes AKJ,
rajdy, obozy, SK, obecnie Australia gdzie startuje w
konnych rajdach długodystansowych;
Rolak Henryk – (członek. zwyczajny 13.11.1972r.);
Rouba Paweł – I rajd I turnus 1966r.,(współwłaściciel
Zatora);
Ruda Grzegorz – Z ;
Ruda Krzysztof – ;
Ruda Marek – Z ;
Rurarz Ewa – ;
Ruśkiewicz Tomasz – ;
Rymer Piotr – (styczeń 1972r),(członek zwyczajny 13.11.1972r.);
Rzymek Beata – zawodnik AKJ-tu;

S

Sadowski Stefan – w AKJ od 7.11.1966r., leg.nr 15, członek zwyczajny – „emeryt” AKJ W-w, (wg spisu z 72r.);
Sałacki Andrzej („Sałata”) – (członek. zwyczajny 13.11.1972r.), wielokrotny mistrz Polski w ujeżdżaniu (występował m.in. przed angielską królową dając pokaz jazdy bez ogłowia), trener;
Samuszkiewicz Krystyna – członek zwyczajny – „emeryt” AKJ W-w, (wg spisu z 72r.);
Sankowski Łukasz – ;
Sankowska Małgosia – ;
Sarnowska Beata – sędzia DZJ, ;
Sawka Jerzy – po 1980r.- szeryf na rajdzie;
Schmidt Władysław (V) ś.p.- rtm. 17 płk Ułanów,
dyrektor. PTWK Partynice,  ;
Semorek Hanna – (20.11.1971r. czł. sympatyk), (styczeń 1972r);
Sikora Andrzej „Luśnia” – szuler w Carrambie 1980r.;
Sikorska Sylwia – sędzia DZJ;
Skibińska Anka – ;
Skorupski Krzysztof – ;
Słomińska Dorota (Bojda) – ;
Słowik Gerard (Gery) – (członek zwyczajny 13.11.1972r.), rajdy, obozy, SK, obecnie Niemcy;
Słowik Jolanta zd. Mikulec – w AKJ od 20.03.1969r., (członek zwyczajny 13.11.1972r.), rajdy, obozy,;
Słowik Monika – dyr. Partynic, instruktor, zawodnik w ujeżdżeniu;
Sługocka Barbara – (20.11.1971r. czł. sympatyk), (styczeń 1972r);
Smulikowscy Joanna & Tadeusz (Joanna zd. Karpińska)- rajdy,  SK;
Smyk ? – wykonawca robót budowlanych w Świniarach;

Socewicz (Zając) Aleksandra – sympatyk (Osobowice, rajdy, obozy w
Książu);
Soroka Krysia – lando color, SK;
Soroka Mirosław – I rajd I turnus 1966r., w AKJ od 20.03.1966r., leg.nr 11, (styczeń 1972r), (członek. zwyczajny 13.11.1972r.), prezes w latach: 1969-71,
niezapomniany szeryf rajdów, SK;
Sosnowski Zdzisław – (20.11.1971r. czł. sympatyk), (styczeń 1972r);
Sozański Wiesław – (20.11.1971r. czł. sympatyk), (styczeń 1972r);
Spryszak Teresa – (z d. Szuszkiewicz) art. plastyk, w AKJ od 4.02.1968r., leg.nr
44, (styczeń 1972r)  rajdy,  autorka wielu prac plastycznych dla AKJ, SK, obecnie Tarnów;
Sroczyńska Anka – w AKJ od 1973r. do 1988r., wieloletnia zawodniczka AKJ-tu;
Sroka Rysiu – ;
Stankiewicz Eugeniusz Get (V) – autor wielu prac plastycznych dla AKJ-tu np.projektu znaczka klubowego, znakomitość w dziedzinie malarstwa i grafiki, I rajd I turnus 1966r., (czł.styczeń 1972r);
Stabiński Henryk
(V)
„Łyda” instruktor, prezes DZJ w latach 60.;
Stefaniak Krzysztof „Rudy Kid” – zawodnik, instruktor grupy sportowej w AKJ;
Stelmach ?? – (1969/70r. czł. sympatyk);
Stemler Zuzanna – (styczeń 1972r);
Stenik Bogusia(z d. Mikulec) – rajdy;
Stenik Wojtek – rajdy, Walet;
Stępień Marek – ;
Stępień Tomek – ;
Stępniewska Magda – ;
Straszewski Andrzej – (20.11.1971r. czł. sympatyk), (styczeń 1972r),(członek zwyczajny 13.11.1972r.);
(Straszewska) Łanowy Teresa – ;
Stoksik Barbara – I rajd I turnus 1966r., członek zwyczajny – „emeryt” AKJ W-w, (wg spisu z 72r.) I rajd;
Stopa Jerzy – członek zwyczajny – „emeryt” AKJ W-w, (wg spisu z 72r.);
Strug Barbara – I rajd II turnus 1966r., członek zwyczajny – „emeryt” AKJ W-w, (wg spisu z 72r.);
Strug Zofia – członek zwyczajny – „emeryt” AKJ W-w, (wg spisu z 72r.);
Strzeszewska Ela – sędzia DZJ I klasy;
Such Jacek – ;
Sucharski Janusz – Z;
Sudoł Józef – (20.11.1971r. czł. sympatyk), (styczeń 1972r);
Susłowska Krysia (Szymala) – rajd 1975r.;
Swarecki Jerzy (Gryzli) – (członek zwyczajny 13.11.1972r.)rajdy, grał na gitarze;
Swarecka Martyna (Wrońska) – czł. zwyczajny od 1973r., dosiadała Limę i Myszkę, wieloletni sekretarz i skarbnik, rajdy, obozy, hubertusy;
Szaban Zosia – kapitalnaaaaaaa baba;
Szajna Jadwiga – (20.11.1971r. czł. sympatyk), (styczeń 1972r);
Szajna Krystyna – w AKJ od 06.1971r., leg.nr 62, (styczeń 1972r);
Szczerbik Jola – ;
Szczerkowska Barbara – rajd 1971r.;
Szczudło Janusz – ;
Szelińska Elżbieta (z d. Kołodziejczyk) (vel Ruda)- obozy w Książnie, SK;
Szmyrka Andrzej – I rajd I turnus 1966r., trener, zawodnik, zdobył tytuł mistrzowski w Mistrzostwach Europy juniorów, w AKJ od 25.12.1965r., leg.nr 4, (styczeń 1972r), (członek. zwyczajny 13.11.1972r.), zawody 22.10.67r. na koniu Jasyr, SK;
Szukała Maria – ;
Szulc-Podobak Pelagia – ;
Szuszkiewicz Teresa – patrz Spryszak Teresa (z d. Szuszkiewicz) ;
Szymańska Bacha – ;
Szymonis-Szymanowski Wiesław – lek. wet.;
Szutkowska Barbara – w AKJ od 16.12.1965r.; leg.nr 18; (styczeń 1972r);

Szutkowski Lech (V 1987) – plastyk klubowy, I rajd I turnus 1966r., obozy w Ksiażu, w AKJ od 16.12.1965r., leg.nr
19, (styczeń 1972r), ;
Szyprowski Janusz – (20.11.1971r. czł. sympatyk), (styczeń 1972r);
Szyryńska Ewa (Górniak)- (20.11.1971r. czł. sympatyk), (styczeń 1972r),(członek zwyczajny 13.11.1972r.), rajdy, obozy, SK;

Ś

Śledzińska Małgosia – ;
Śniegucki Grzegorz – ;
Śnieżek Józef – (20.11.1971r. czł. sympatyk), prezes w latach 1973-74; obecnie Sędzia Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej i Dolnośląskiego Związku Jeździeckiego;

T

Tabor Jerzy („Hathaway”)- w AKJ od 25.11.1968r., leg.nr 49, (styczeń 1972r),(członek. zwyczajny 13.11.1972r.), Lutynia, obozy, rajdy – nadworny kamerzysta autor wielu filmów o AKJ, SK, – Warszawa;
Tarajło Roman – (styczeń 1972r);
Tarczewski Renek – ;
Terlecki Marek – w AKJ od 20.03.1966, leg.nr 8;
Tokarski Jacek – zawodnik I kl. sportowej, sędzia DZJ II klasy; instruktor sportu;
Tokarz Elżbieta – rajdy;
Tokarz Kazimierz – rajdy(styczeń 1972r), (członek zwyczajny 13.11.1972r.);
Tomaszewski Paweł – (członek zwyczajny 13.11.1972r.);
Tretter Tomasz (Thomas) – „z Lubomierza” (tak się tytułował), prezes AKJ-tu 1974-75;
Trzeciakowska Anna (z.d. Michalska) – rajd, SK;
Tureniec-Jordan Ewa – szeryf rajdu 1976r, obozy, etatowy instruktor jeździectwa 1980-1984, obecnie zamieszkała w Walii
;

Twardowska Lidia – patrz Gajda-Twardowaka
Lidia;

U

Ujma Zdzisław – członek zwyczajny – „emeryt” AKJ W-w, (wg spisu z 72r.);
Urbański Marian – (20.11.1971r. czł. sympatyk), (styczeń 1972r), (członek zwyczajny 13.11.1972r.);

W

Walecka Ewa – SK;
Walczak Ewa (obecnie Jackiewicz) – (styczeń 1972r);
Wańdyga Kazio (V 1977?)– z Gliwic,
rajd ;
Wasiak Halina (patrz
Niebieszczańska) – SK;
Waśniowska Kazimiera – (1969/70r. czł. sympatyk), (styczeń 1972r);
Wdówka Wanda (Tyran) – (styczeń 1972r),(członek zwyczajny 13.11.1972r.), SK;
Wende Piotr – rajdy SK;
Wiatrowski Michał – (1969/70r. czł. sympatyk), (20.11.1971r. czł. sympatyk), (styczeń 1972r);
Wilf Marek – członek zwyczajny – „emeryt” AKJ W-w, (wg spisu z 72r.);
Witkowicz Jerzy – ;
Witkowska Ewa – (1969/70r. czł. sympatyk);
Witruszyński Krzysztof – prezes AKJ 1984-1985;
Wierzbicki Maciej – rajd 1976r.;
Wiśniewski Jan – (styczeń 1972r);
Wojda Stefan – członek zwyczajny – „emeryt” AKJ W-w, (wg spisu z 72r.);
Wojciechowski Andrzej „Fiury” – zawodnik;
Woźniczko Jerzy i Lidka – prezes AKJ w latach 1978-79; obecnie Sędzia Dolnośląskiego Związku Jeździeckiego I klasy;
Wroński Władysław – (20.11.1971r. czł. sympatyk), (styczeń 1972r);
Wrzeszcz Jerzy – członek zwyczajny – „emeryt” AKJ W-w, (wg spisu z 72r.);
Wójcik Staszka (zd. Kasian) – [czł. 1967-1982, SK], prezes AKJ w latach 1978-80;
Wójcik Marian – (20.11.1971r. czł. sympatyk), (styczeń 1972r);
Wójcik Marek – (20.11.1971r. czł. sympatyk);
Wójcik Włodek – „Kawalerzysta”, SK, 1976-1982;
Włodara Halina – (1969/70r. czł. sympatyk);
Wyspiański Adam – ;

Z

Zagórska Joanna (Nortman) – SK;
Zając Wojciech – Z, (czł.zw. 1972r.) zawody;
Zając Ola & Marek – (w AKJ od 1.09.1972, czł. zw. 13.11.1972),  rajdy,
1973,1974,1978w, obozy Książ: 1974-1978w, 1976 i 1977 szeryf. Prace społeczne.
Uczestnik  Hubertusów, licznych spotkań, bali i innych imprez. Obecnie na
emigracji (Bawaria), SK;
Zamasz Jan – (20.11.1971r. czł. sympatyk), (styczeń 1972r);
Zaręba Krystyna – członek zwyczajny – „emeryt” AKJ W-w, (wg spisu z 72r.);
Zarzycki Krzysztof – (styczeń 1972r), (członek. zwyczajny 13.11.1972r.);
Zawada Waldemar – w AKJ od 05.1966r., leg.nr 58, prezes w latach 1975-76, (styczeń 1972r), (członek. zwyczajny 13.11.1972r.) ; instruktor grupy sportowej AKJ-tu;
Zawadzka Halina (Wójcik)- (1969/70r. czł. sympatyk), (członek zwyczajny 13.11.1972r.),
obecnie w Kanadzie;
Zawadzki Tomasz – plastyk z Lublina, Joe w Carrambie w 1980r, dosiadał Emila;
Zawodniak Tomasz – (20.11.1971r. czł. sympatyk), (styczeń 1972r);
Zbrożyna Tomek – ;
Zdobylak Zofia – członek zwyczajny – „emeryt” AKJ W-w, (wg spisu z 72r.);
Zielińska Jola – ;
Zieliński Wacław (V)– mjr 15 Pułku Ułanów Poznańskich,
od początku istnienia AKJ instruktor jazdy konnej i szef ekipy sportowej,  pamiętne „…do stu tysięcy zgniłych wielorybów! Jak siedzisz! Wyprostuj się! Ty się chyba nigdy nie nauczysz jeździć!”, sumiennie opłacał akajotowskie składki czego dowodem są wpisy (styczeń 1972r),(członek. zwyczajny
(honorowy) 13.11.1972r.);
Ziemska Grażyna – (20.11.1971r. czł. sympatyk), (styczeń 1972r);
Ziętecki Paweł – ;
Ziółkowska – (1969/70r. czł. sympatyk);
Zyndwalewicz Jerzy Grzegorz – „Pacykarz” , autor wielu prac plastycznych dla AKJ-tu, obecnie znakomitość w dziedzinie malarstwa i grafiki, I rajd I turnus 1966r., członek zwyczajny – „emeryt” AKJ W-w, (wg spisu z 72r.);

Ż

Żarko patrz Matuszewski Stefan;
Żołnieruk Jerzy – (styczeń 1972r), SK;
Żółkowska Renata (obecnie Lisowska) – (styczeń 1972r),(członek zwyczajny 13.11.1972r.); członek Komisji propagandy i reklamy, rajdy, szeryf obozu, skarbnik Starych Koni;
Żyłka Jan – I rajd II turnus 1966r., w AKJ od 20.03.1966r., leg.nr 17, (styczeń 1972r) rajdy, obozy, SK;

Nie wolno również zapomnieć o koniach, które towarzyszyły nam przez lata klubowej działalności i dla których przecież TO wszystko przeżyliśmy. (Wykaz zawiera nazwy 179 koni, które mieliśmy zaszczyt dosiadać.)



A B C D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z Ż Ź

A

ABELARD – wuja ABELARD, etatowy koń szeryfów na wielu rajdach;
ABSTYNENT – kasztan, szczupły;
ACHILLES – piękny, był w Lutyni;
AJAX – ;
ALPGA – kara;
AMOROZO – ;
AMON – ;
APACZ – ;
ARABESKA – ;
ARAMIS – siwy;
ARGANTE – ;
ARKA – mała skarogniada, uwielbiała taplać się w kałużach (najchętniej z jeźdźcem);
ARKAN – ;
ARRAS – kasztan, przyszedł do nas od jakiegoś
chłopa gdzie go bili, bo bardzo gryzł kiedy się go przygotowywało w boksie. Na jeździe był fajny.;
ARTABAN xx – folblut wyścigowy, potem koń ujeżdżeniowy, zakochany w Odessie – bez niej nie jadł, nie pił, rżał i grzebał w ziemi;
ASKARI – ;
ATAR xa– wieloletni koń sportowy AKJ-tu, angloarab skarogniady;
ATOS – kasztan, wysoki;
AZERBAJDŻAN – ogier zresztą ale ze szczątkowym zainteresowaniem płcią przeciwną;
AZUKAR – był w Lutyni;

B

BABCIA – „poszła w długą” na rajdzie 1971r.;
BAŚKA – ;
BAJDAR – gniady, średniak;
BASIOR – jeden z czołowych ogierów w Książnie; wszyscy się bili aby go dosiąść;
BATIKA – była na rajdzie 1978r;
BAZYLISZEK – był w Lutyni;
BĄBEL – ;
BEJ – kary ogier;
BELTON – spadali z niego na obozach w Książnie;
BEREK – koń sportowy AKJ-tu, cudownie symulował – dzięki temu symulanctwu Berek stał nieraz i tydzień, a potem na kolejnym treningu nadrabiał szalejąc stracony czas, był w Lutyni;
BERYL – ;
BLACK ROSE – wysoka, kara klacz, która ze szczególnym zainteresowaniem obserwowała gips na nodze Ewy Szyryńskiej – „co to białego mi zwisa u boku?”;
BOGUSZ – był w sekcji sportowej, potem przeszedł do rekreacji, Łukasz chciał go sprzedać bo coś miał z nogami i w końcu kupiła go Boguśka.;
BOREK – ;
BRANKA – bardzo zgrabna;
BREK – koń sportowy AKJ-tu;
BRUNER – wysoki kasztan, miał tyle nieprawidłowości w budowie, że mógłby z powodzeniem nosić wizytówkę jak koń wyglądać nie powinien.;
BURŁAJ II – ulubiony koń majora Zielńskiego;

C

CEKIN – koń sportowy AKJ-tu;
CZORSZTYN – ;

D

DECYZJA – ;
DEREŃ – ;
DEWIZA – klacz sportowa AKJ-tu, była ładną, siwą klaczą, miała przyjemny galop i czysty skok, ale miała poza tym taką przypadłość, że ponosiła nagle i niespodziewanie. ;
DIABOLO – ;
DIPTEREX – ;
DŁOŃ – ;
DOBROMIERZ – ;
DOLLY – malutka i dzielna, była przy wozie wraz z Polly na rajdzie w 1978r.;
DON JUAN – skarogniady;
DORO – kasztanowaty ogier;
DRINK – jeden z pierwszych koni sportowych AKJ-tu;
DŻITSU – ;
DŻU – ;

E

EMIL – ;
ETIUDA – drobna, zgrabna, bardzo fajna;
ESSAUŁ – koń sportowy AKJ-tu, kary;
EUTERPE – ;
ESTRADA – ;

F

FACET – kasztanowaty wałach;
FANABERIA – klacz sportowa;
FANNY – gruba, była w Lutyni ;
FARMER – ;
FELIKA – ;
FIKUS – ;
FLOSI – ;
FORTUNA – ;
FRAG – ;
FUKSJA – ;
FURY – ;

G

GENERALSKA – ;
GERMANIKA – ;
GRACJA – gniada;
GRATIS – kasztanowaty wałach;

H

HALNY – ;
HISPANIOLA – klacz sportowa, jedna z pierwszych w klubie, sprzedana na aukcji w Łącku za 650 $ przez Cz.Nowaka;
HASSAN – Zawada też miał psa o takim imieniu;
HEBDA – ;
HYDRANT – ;

I

IKAR – kasztan, mały, drobny;
IWONA – gniada;

J

JABCOK – ;
JAMNIK (pot.JAJNIK) – wielkie konisko kare i leniwe (nie chciał ciągnąć wozu), jak galopował to ziemia dudniła;
JASYR xx – jeden z pierwszych koni sportowych AKJ-tu;
JESSA – ;
JULIA – ;

K

KADRYL – ;
KARKAN – koń sportowy AKJ-tu, kary, czasem ponosił (kiedyś biegał na torze wyścigowym), był w Lutyni;
KARY – ;
KAZIO – później TROLL;
KOMAR – ;
KORAL – ;
KROPACZ – ogier w Książnie; a także  koń sportowy AKJ (kary solidnej budowy),
jeździł na nim Andrzej Szmyrka i Mścisław Olszowski, nie wiadomo czy to ten sam koń;
KUFEL – był w Lutyni;
KUBA – ;

L

LALKA – ;
LAROS – kasztan, kopał, zaraza jedna;
LEMUR – ;
LIMA – malutka, sprzedana do Niemiec dla dziecka;
LIZA – koń taborowy na I rajdzie;
LIZA – kara klacz zakupiona w 1982r.;
LINDAN – koń sportowy AKJ-tu, kasztan;
LOPEZ – spadali z niego na obozach w Książnie;
LOTNA – piękna, siwa klacz;
LOTOS – koń nieduży ciemnej maści, bardzo skoczny.;
LUPI DE LUP – gniady, lubił uchlać;

Ł

ŁYSY – ;

M

MAKARY (MAKARON) – jaka nazwa taki koń i vice wersa;
MANIEK – ;
MARYLIN – była w Lutyni;
MARMELADKA – ;
MENTOR – koń sportowy bardzo dobrze ujeżdżony.;
MINI – ;
MISTER ED – ;
MOJA PANI – klacz gniada, sportowa,;
MONA – koń taborowy na I rajdzie;
MONROE – para od Marylin;
MYSZKA – na Myszkę przemianowana przez Martynę z MACICY, kasztanka z białym przecinkiem na pysku, przywiązana do Martyny jak pies;

N

NEBRASKA – gniada, wredna;
NEVADA – ;
NIEDOCENIONY – bardzo wysoki, skarogniady, ufny do ludzi;
NIEMS – ;
NIRWANA – ;
NOSTALGIA – ;
NUBIA xx– ur.1963r., pochodzenie: DORPAT – NUMIDIA,
skarogniada bardzo sportowa klacz i wściekła, Jaremkiewicz na niej jeździł na
I JAMP;

O

OCZAR – ;
ODROWĄŻ – ;
OLIMP – ;
ODEON – ;
ODESSA – zwana Zgagą, delikatna, filigranowa folblutka;
OPTYMISTA – ;

P

PANDOR – bardzo sportowy – główne sukcesy w ujeżdżeniu;
PEPITA – ;
PEREŁKA – ;
PERSHING – PIKADOR – źrebak Perełki;
PETARDA – ;
PIGWA – ;
PIRAMIDYNA – gniada wkp;
POBUDKA – ;
POCHWICA – kasztanka;
POLLY – malutka i dzielna, była przy wozie wraz z Dolly na rajdzie w 1978r.;
PORTOS – ;
PURIANKA xx– jedna z pierwszych klaczy sportowych, siwa;

Q

QINTO ESENTIA – ;

R

RANT – ;
RATAFIA – kasztanka;
REWIA – córka Rebelii;
REZYDENT – wysoki, kary;
REBELIA – ;
ROMEO – był w Lutyni, taki śmieszno-siwy;
RUSAŁKA – ;

S

SASANKA – malutka, skarogniada, bardzo miła;
SEKSI – „poszła w długą” na rajdzie 1971r.;
SMARKUL – ;
SMUTNA – szpaczka o ładnym umaszczeniu;
SMYK – duży, nabił sobie na tylną nogę , cenną gitarę (z palisandrowego drewna) Grubej Iwony;
SOBIERADEK – mały, narowisty, był w Lutyni;
STOKROTKA – malutka, skarogniada, miła;
SUKUR – skarogniady wałach;
SOKÓŁ – ;
SZCZERB – ogier z Książna, kasztan;
SZPADA – ;
SZRON – ;

T

TROLL – wcześniej KAZIO;

W

WACEK – (wcześniej DYWIZJON) koń w zasadzie do wozu, że się na nim jeździło z niewielką przyjemnością bo był grubaśny i niezbyt szybki.;
WAĆPAN – ;
WATRA – siwa;
WIARUS – ;
WICEK – (wcześniej BARBAKAN) koń w zasadzie do wozu, że się na nim jeździło z niewielką przyjemnością bo był grubaśny i niezbyt szybki.;
WICHER – ukochany koń Prezes Staszki Kasian i Marysi Szukały;
WIDLISZEK – był w Lutyni;
WIGWAM – sportowy;
WILBER – Mr.Ed;
WIST – ;
WITAM – ;
WIZJA – ;

V

VARIX – ;

Z

ZATOR xx po NEGRESCO od ZATORY (koń po
przejściach)- wszyscy go znali, ponosił, pełnej krwi anglik, prywatny koń
Lorenza i Rouby, potem Jasia Żyłki;
ZIUTA – ;

  Opracowanie: Mary&Marek Kalemba